Popis kola - slovníček pojmůRám: (1-6)

1. spodní rámová trubka
2. hlavová trubky
3. zadní stavba 
4. sedlová trubka
5. představec
6. horní trubka

Na stavbu rámů používáme u levnějších modelů dětských kol (např. u modelu Commet) ocel, u dražší dětských (jako je např. model Team Rider) a dospělých kol (model Crius) jsou použity slitiny hliníku. 
Ocel je poměrně tuhá, má dobré tlumící vlastnosti (je komfortní), rám je snadno opravitelný, ale je náchylnější na mechanické poškození (trubky musí být tenké, kvůli vysoké váze materiálu). 
Výhodou hliníku je pak cenová dostupnost, vysoká tuhost a nízká hmotnost, ale je poměrně tvrdý a tudíž málo komfortní. 
Důležitou věcí jsou potom různé technologie zpracování těchto materiálů. V případě slitin hliníků (tzv. duralů) se jedná o hydroforming. Levnější technologií s podobným výsledkem je tzv. pressforming, či technoforming

Řídítka: (7-10)

7. řídítka
8. hlavové složení
9. hlavové složení - horní víčko a šrouby
10. hlavové složení – distanční podložky

Brzdy: (11-13)

11. brzdová páka
12. přední brzdové třmeny
13. zadní brzdové třmeny
U našich modelů používáme brzdy typu V-brake, u kterých je výhodou nízká váha a konstrukční jednoduchost. 
Dětské modely do velikosti 16" jsou pak vybaveny zadní protišlapací brzdou, tzv. torpédem, kde dítě brzdí šlápnutím do protipohybu. Tento systém je pro takto malé děti lépe ovladatelný a nevyžaduje takovou koordinaci pohybu jako klasické brzdy.

Řazení: (14-19)

14. páčky řazení
15. přesmykač
16. Převodník
17. přehazovačka
18. kazeta
19. řetěz

Na našich modelech používáme výhradně řazení značky Shimano a to rekreační řadu Altus, jako je tomu u modelu Saleen nebo Crius a řadu Turney pro dětská kola. Tu můžete vidět u modelů Team Rider nebo Violette.
Systémů řazení (páček) je také velké množství, na našich modelech používáme systém Rapid Fire - klasické řazení dvěma páčkami, kdy jedna řadí nahoru a druhá dolů, nebo otočnou rukojeť - tzv Grip-shift (Revo-Shift). Tento systém používáme díky své jednoduché ovladatelnosti u dětských kol.

Vidlice: (20)

20. odpružená vidlice

Pro dětská kola používáme odpružené vidlice značky Zoom, pro dospělá pak vidlice značky RST. Všechny naše vidlice pracují na bázi elastomer + pružina – v nohách vidlice je v dolní části elastický materiál, který absorbuje vibrace a jako tlumící element funguje pružina. 
 

Přední kolo: (21-26)

21. přední kolo
22. přední pneumatika
23. paprsky
24. přední náboj
25. přední rychloupínák
26. ventil duše

Zadní kolo: (27-30)

27. zadní kolo
28. zadní pneumatika
29. zadní náboj
30. zadní rychloupínák

Ostatní součásti: (31-36)

31. kliky

32. pedály

33. sedlo

34. sedlová objímka

35. sedlovka
Na našich kolech používáme sedlovky značky Zoom, u krosových kol jsou pak tyto sedlovky i odpružené. Příkladem je model Daphne.

36. otvory pro umístění držáku na lahev