Jak si správně vybrat kolo

Před tím, než si vyberete to pravé jízdní kolo, je třeba si položit 2 základní otázky:

Jak často budu na kole jezdit?

Nabídka našich jízdních kol je určena pro cyklisty, kteří preferují rekreační až lehce sportovní jízdu. K tomuto účelu byla tato kola vyvinuta a byly na nich použity jen kvalitní materiály a komponenty.  


Kde budu na kole jezdit? 

Touto otázkou zúžíte výběr kola na jeden z následujících typů:

HORSKÁ KOLA

Kolo určené pro jízdu v terénu, na nezpevněném povrchu. Podrží Vás i v mokru, ale na delší trasy pouze po silnicích se příliš nehodí. Kvůli silnému plášti s hrubým vzorkem, který je na lesní cestě nezastupitelným pomocníkem, byste se zbytečně nadřeli. Šestadvaceti palcová kola a mohutnější rám jsou základními předpoklady pro optimální ovladatelnost kola i v těžším terénu. 
Pro ženy je pak výhodou dostupnost rámů s geometrií upravenou přímo pro ně. V této kategorii nabízíme model Saleen.


KROSOVÁ KOLA

Nejuniverzálnější kolo pro cykloturistiku, vytvořeno jako kompromis pro jízdu v terénu i na silnici. Větší, osmadvaceti palcová kola, ale pevnější rám a převody jako na horském biku umožňují jízdu na nezpevněném terénu i po asfaltce. 
V této kategorii nabízíme model Crius, který má pánskou geometrii rámu a kolo Daphne s dámskou geometrií.


TREKOVÁ KOLA

Treková kola se pak od krosových liší zejména tenčím pláštěm a tím, že u nich najdeme blatníky, nosiče, světla a ostatní doplňkovou výbavu. Tato kola jsou velmi vhodná i na jízdu do města. Velmi často si však cyklisté koupí kolo krosové a to si pak následně dovybaví doplňky podle jejich aktuální potřeby.   Pokud nevybíráte kolo pro sebe, ale pro svého potomka, pak budete vybírat z kategorie s názvem: 

DĚTSKÁ KOLA

Vybavení pro malé cyklisty má průměr kola nejvíce čtyřiadvacet palců. To je určeno pro děti s výškou mezi 120 a 155 cm. Správnou velikost lze vyčíst z následující orientační tabulky. Vždy však vycházejte individuálně i ze zkušeností dítěte, úplný začátečník ocení, pokud dosáhne nohou zcela na zem.


věk dítěte

doporučená
velikost kola

výška postavy

pod 4 roky

12"

70-95 cm

4 až 6 let

16"

85-110 cm

6 až 8 let

20"

105-135 cm

8 až 10 let

24"

120-155 cm


V kategorii dětských kol velikosti 12" se můžete rozhodnout mezi ocelovým rámem modelů Jetmax a Commet nebo hliníkovým rámem modelu Mr. Bubble
Od velikosti 20" pak nabízíme kola výlučně s hliníkovým rámem a od této velikosti začínáme také rozlišovat dívčí geometrii rámu. Příkladem je model 20" kola Lilstar a 24" kola Violette
Počínaje modelem Dirt Rider jsou dětská kola vybavena také odpruženou vidlicí.