Technologie

Technologie použité na Arcore produktech


Přilby


IN-MOLD

je technologie výroby přileb (cyklistických a lyžařských), při niž se do vnější skořepiny přilby pod tlakem vstřikuje v uzavřené formě pěnový EPS polystyren. Tím se docílí kompaktní, lehké a bezpečné přilby.


ABS (Hard Shell, Glue-on)

je technologie výroby přileb (cyklistických a lyžařských), kde je přilba složena ze dvou částí vyráběných odděleně. A to vnější skořepiny, která má charakter tvrdé vnější ochranné vrstvy a vnitřní části tvořené pěnovým EPS polystyrenem. Obě tyto části jsou pak vzájemně spojeny.


TAPE-ON  

je technologie výroby cyklistických přileb, kde je přilba složena ze dvou částí vyráběných odděleně. A to vnější skořepiny a vnitřní části tvořené pěnovým EPS polystyrenem. Obě tyto části jsou pak zasazeny do sebe a vzájemně spojeny lepící páskou.


Rámy jízdních kol


HYDROFORMING

je technologie tvarování trubek cyklistických rámů. Základní trubka je vložena do formy a pod vysokým tlakem je do trubky tlačena kapalina (směs olejů), která působí na vnitřní stěnu trubky, která je tak vytvarována podle negativního tvaru formy. Trubky jsou tvarovány s ohledem na jejich mechanické zatížení a rám kola tak získává vyšší pevnost a lze tím docílit i snížení hmotnosti.Materiály použité na Arcore produktech


Jízdní kola


DURAL 6061 

jedná se o osvědčenou slitinu hliníku s větší pružností.


Cyklistické rukavice


AMARA 

jedná se syntetickou kůži využívanou u cyklistických a zimních rukavic. 


Cyklistické a lyžařské přilby


EPS POLYSTYREN

jedná se o takzvaný "zpěňovatelný polystyren, ten je vyráběn a dodáván ve formě malých, mléčně zakalených perel nasycených pod tlakem lehkým uhlovodíkem (nadouvadlem).